Судова практика

Виготовлення та передача технічної документації від попереднього балансоутримувача до ОСББ.
Господарський суд Вінницької області, головуючий суддя Міліціанов Р.В.

Справа №902/754/20

за позовом: ОСББ “Добробут 56 А” , м. Вінниця

до: Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області, с. Агрономічне

за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ВАТ “Гніванський кар`єр”, м. Гнівань, Тивріський район, Вінницька область, ТОВ “Житлово-експлуатаційна контора “Агрономічне””, с. Агрономічне, Вінницький район, Вінницька область, Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області, м. Вінниця,

Агрономічна сільська рада Вінницького району, яка ігнорувала два роки прохання, офіційні запити та перемовини правління даного ОСББ і Асоціації ОСББ Вінниччини та голова якої казав, що він так прийняв від забудовника і тому це проблеми людей, ВАТ “Гніванський кар`єр”, забудовник даного об’єкту, директор якого виганяв та принижував людей, коли ті просили допомогти вирішити мирним шляхом…

Отже, Суд прийшов до висновку, що:

🖋Бездіяльність відповідача порушує права та інтереси ОСББ “Добробут 56А”. який позбавлено можливості забезпечення життєдіяльності мешканців будинку, уотруднено укладення договорів з постачальника комунальних послуг, існує ризик припинення електропостачання, що вбачається з КП “Вінницяоблводоканал”, АТ “Вінницяобленерго”, АТ “Вінницягаз” …🖋

🖋Отже, вимоги позивача стосовно покладення на Агрономічну сільську раду Вінницького району Вінницької області обов`язку з відновлення документації на житловий будинок є правомірними.   …🖋

🖋Визначення шестимісячного строку, як часу протягом якого відповідач повинен буде виготовити документацію, суд вважає розумним оскільки його застосовування сприятиме дотриманню балансу у правовідносинах, враховуватиме необхідність  виготовлення значного обсягу документації, водночас не порушуватиме граничного терміну, визначеного Законом України “Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку”.   …🖋

Суд ухвалив наступне:

 Зобов`язати Агрономічну сільську раду Вінницького району Вінницької області (код – 04525998) протягом 6 місяців з дня набрання рішенням суду законної сили за власний рахунок виготовити (відновити) та передати ОСББ “Добробут 56 А” ( м. Вінниця, код – 41856845) наступну документацію на житловий багатоквартирний будинок АДРЕСА_1:. (деталі у рішенні)

– Стягнути з Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області на користь ОСББ “Добробут 56 А” 2 102,00 грн – відшкодування судових витрат зі сплати судового збору та 7 200,00 грн – витрат на професійну правничу допомогу.


До адвокатського запиту договір про надання правової допомоги надавати не обов’язково Вінницький апеляційний суд, головуючий суддя Оніщук В.В.

Справа №127/19282/20

Апеляційна скарга адвоката Покоєвича Артема Олексійовича, який діє в інтересах ОСОБА_1 на постанову Вінницького міського суду Вінницької області у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБИ_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 212-3 КУпАП,

Ситуацію та судову справу, де голова правління одного з вінницьких ОСББ не надала відповідь нашому адвокату і на неї, як на керівницю, було накладено адміністративне стягнення, ми уже розглядали. За цей час відповідачка подала до Касаційного адміністративного суду, проте у відкритті касаційного провадження за вказаною скаргою їй було відмовлено.

Хочемо звернути увагу іще на один важливий момент, який був висвітлений в даній судовій справі. Це перелік документів, які має надати адвокат до адвокатського запиту. Дехто вважає, що адвокатський запит оформлений неналежно, якщо до нього не додається договір про надання правової допомоги між адвокатом та його/її клієнта.

Це не вірно і так помиляється, як не дивно, доволі багато людей.☝️ До адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. ☝️ Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.☑ Закон України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”

🖋… безпідставними є доводи апеляційної скарги про те, що адвокатський запит був неналежно оформлений та потребував виготовлення значного об`єму, оскільки відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у разі якщо адвокатський запит стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду адвокатського запиту може бути продовжено до двадцяти робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що адвокату письмово повідомляється не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання адвокатського запиту….🖋


При отриманні адвокатського запиту відповідь потрібно надавати у визначені законом строки Вінницький міський суд Вінницької області, головуючий суддя Кашпрук Г.М.

Справа №127/19282/20

Розглядання адміністративних матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП,

Коли ви отримуєте адвокатський запит, ви повинні надати відповідь вчасно, навіть якщо вам це не подобається. Навіть якщо запит направлений до ОСББ і ви, будучи головою правління, чомусь вважаєте, що ОСББ не підпорядковується іншим законам. На ОСББ поширюються усі законодавчі норми.

Навіть якщо ви чомусь вважаєте, що запитується великий об’єм інформації, ви можете завжди зв’язатись із адвокатом та домовитись про надання документів електронною поштою, якщо це, звісно, справді запитується. Навіть якщо ви проігнорували адвоката, не варто ігнорувати прохання Ради адвокатів все ж таки надати відповідь та їх намагання вирішити спокійно та мирно ситуацію в досудовому порядку.

🖋… Частиною третьою вказаної норми встановлено, що відмова в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом, крім випадків відмови в наданні інформації з обмеженим доступом…..🖋

🖋… У разі якщо адвокатський запит стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду адвокатського запиту може бути продовжено до двадцяти робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що адвокату письмово повідомляється не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання адвокатського запиту…..🖋

Суд ухвалив наступне:

  • Визнати ОСОБА_1 винноюу вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
  • Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок в дохід держави.

Відсутність договору між ОСББ та юридичною особою, що є власником приміщення в будинку, не є підставою для несплати внески на утримання та обслуговування багатоквартирного будинку Господарський суд Вінницької області у складі головуючого судді Тварковського А.А.

Справа №902/564/20

за позовом: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку “Стрілецька 51” (вул. Стрілецька, 51, м. Вінниця, 21007)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю “Вікінги ЛТД” (вул. Стрілецька, 51, м. Вінниця, 21007)

про стягнення 5196,33 грн,

В багатоквартирних будинках, де є приміщення комерційного призначення та власниками таких приміщень є юридичні особи, у правління ОСББ часто виникають спори та запитання а чи потрібен договір між ОСББ та такою юридичною особою. Договір може бути, так як це договір між двома юридичними сторонами, ніхто не забороняє його правильно скласти та обійтись без актів виконаних робіт. Юридичній особі, яка проводить комерційну та господарську діяльність для звітування перед податковою потрібен документ, що підтверджує витрати. А те що податкова не розглядає таку правову форму, як ОСББ, то це упущення законотворців.

ПРОТЕ! такі договори НЕ є обов’язковими, відсутність договору не є підставою для сплати внесків і уж точно не може бути обгрунтуванням для суду щодо несплати внесків.

🖋… Таким чином, основний борг в сумі 5044,98 грн на дату подання позову у справі є обґрунтованим відповідно до затвердженого ОСББ кошторису, а твердження відповідача щодо відсутності обов`язку сплати таких внесків за відсутності укладеного договору про спільну участь в утриманні будинку спростовуються вищенаведеними законодавчими приписами та відповідний обов`язок встановлено в силу Закону, що не потребує обов`язкового оформлення договірних відносин…..🖋

Разом з тим вже після відкриття провадження у даній справі відповідачем у добровільному порядку здійснено оплату внесків на утримання будинку за період березня-травня 2020 року в сумі 2522,49 грн, що підтверджується платіжним дорученням №577 від 05.06.2020 на вказану суму. Відтак, несплаченою залишався основний борг в сумі 2522,49 грн.

Суд ухвалив наступне:

  • Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Вікінги ЛТД” (вул. Стрілецька, 51, м. Вінниця, 21007; ідентифікаційний код 24897756) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку “Стрілецька 51” (вул. Стрілецька, 51, м. Вінниця, 21007; ідентифікаційний код 43318823) 2522,49 грн – основного боргу, 24,41 грн – 3% річних, 2050,65 грн – витрат на сплату судового збору, 3899,6 грн – витрат на професійну правничу допомогу та 47,77 грн – судових витрат на пересилання поштової кореспонденції.

Стягнення заборгованості з юридичних осіб, які є власниками квартир в будинку Господарський суд Вінницької області у складі головуючого судді Тварковського А.А.

Справа №902/564/20