+38 098 659 3939
aosbb.vinnytsia@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Роз’яснення на запитання читачів до Асоціації ОСББ Вінниччини

Дуже часто до спеціалістів Асоціації ОСББ Вінниччини звертаються за роз’ясненням того чи іншого порядку утримання, функціонування житлового комплексу, прийняття рішень, тощо будь-то ОСББ, новобудова чи управління співвласниками багатоквартирного будинку. По мірі накопичення питань постараємось висвічувати питання з точки розу законодавства та нашої практики.
Відразу зазначаємо, що зауваження тасуперечки, типу: «а я десь чув…, а мені казали…, а чому так роблять інші..» і т.п. нами розглядатись не будуть, просимо вас надавати посилання на конкретну статтю конкретного законодавчого акту і тільки на підставі цього ми разом із вами зможемо виробити алгоритм дій для вирішення вашого питання.

І так, на сьогодні кілька роз’яснень:

1. ОСББ – це об’єднання співвласників багатоквартирного будинку — юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна (ст.1 Закон «Про ОСББ» 2866-14)

А багатоквартирний будинок — це житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об’єктами нерухомого майна. (ст. 1 Закон « Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» 417-19

Тобто, якщо є 3 житлові квартири — це уже вважається багатоквартирним будинком та рішення співвласники повинні прийняти про створення ОСББ або обрати управителя.

2. До створення ОСББ в багатоквартирному будинку, співвласники у процесі реалізації прав та виконання обов’язків власників квартир та нежитлових приміщень, а саме обрання управителя, створення ОСББ, належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку повинні керуватись Законом « Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» 417-19.

3. Після створення ОСББ в багатоквартирному будинку, а саме фактично починаючи з установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку по створенню ОСББ — співвласники проводять збори та приймають відповідні рішення згідно із законом 2866-14 «Про ОСББ», який регулює діяльність ОСББ, але ніяк НЕ керуються законом 417-19 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (ст. 10, п. 1. Закон « Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» 417-19)

4. В одному під’їзді НЕ МОЖЕ бути створено окреме ОСББ. Жодним законом чи нормативним актом на сьогоднішній день не надано такого формулювання та порядку створення.
05 січень 2017, 12:29    Новини