+38 098 659 3939
aosbb.vinnytsia@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Перша он-лайн зустріч з нагоди відкриття Центру захисту співвласників

02 квітня відбулась перша он-лайн зустріч з нагоди відкриття Центру захисту співвласників багатоквартирних будинків. Бажаючі змогли долучитись і не зважаючи на деякі проблеми із зв’язком, дізнатись про функціонування Центру.То ж коротко про головне.

Центр захисту співвласників багатоквартирних будинків створений на базі і за підтримки Асоціації ОСББ Вінниччини та фактично розпочав свою роботу 26 березня.

На сьогоднішній день спостерігається дуже низька правова обізнаність у співвласників будинків та мешканців, а зміни до законодавства відбуваються чи не щомісяця. Звичайно це краще, ніж було для прикладу 9 років назад, проте недостатньо для того, аби було розуміння навіть своїх прав та обов’язків, розуміння що таке ОСББ, управитель, різниця між співвласником та мешканцем.


Саме це займає багато часу, сил, нервів у активної частини будинку чи правління, чи голови правління. І замість того, аби будинок розвивався, ми грузнемо в нерозумінні, несприйнятті, неможливості обгрунтовно пояснити, залучити в поміч інших мешканців, в елементарному незнанні.

Основна задача Центру – це все ж таки донесення інформації та роз’яснення практичного застосування законодавства та нормативних актів в питаннях загальної діяльності ОСББ та управління багатоквартирним будинком співвласниками.


Протягом роботи Центру ми будемо разом із учасниками розглядати права та обов’язки співвласників, мешканців, правління, голови правління, ревізійної комісії, вчитись правильно проводити загальні збори, складати протоколи зборів співвласників, правління, ревізійної комісії, листи опитування, вчитись складати кошторис, розраховувати правильно площу для нарахувань, для можливої оренди платної чи безплатної, порядок користування МЗК, визначати правильно зону відповідальності надавачів послуг – світло, газ, вода, тепло, ОСББ, окремого співвласника, тощо.

Ми будемо запрошувати до спілкування фахівців з інших регіонів, навіть для того, аби порівняти – а як у них?. Це будуть як живі зустрічі із запрошенням до нашого міста, так і онлайн конференції. Будемо запрошувати монополістів, пожежників, держпрацю, поліцейських, департаменти міської ради.


По місцевим, локальним питанням та проблемам разом із учасниками будемо розробляти шляхи вирішення на місцевому рівні, алгоритми практичних дій по тій чи іншій ситуації з подальшим лобіюванням змін. Якщо питання будуть всеукраїнського рівня, вони будуть передаватись на розгляд Всеукраїнській Раді голів ОСББ, офіційною представницею якої на Вінниччини є Ельвіра Мрясова.


Окрім того, кожен учасник Центру зможе спробувати себе у ролі спікера чи доповідача. А іще ми плануємо серію тренінгів на об’єднання, довіру, психологічної стійкості, будемо моделювати різні ситуації, можливу реакцію співвласників чи розвиток подій та спосіб подолання проблем.


Ми хочемо аби Центр був корисним та цікавим для кожного, аби на платформі Центру ми разом із учасниками змогли справді знайти шляхи та способи захисту співвласників та розвитку наших будинків.


Як долучитись до Центру? Кожен співвласник, може долучитись до роботи Центру, для цього потрібно буде заповнити анкету. Сам проект розрахований поки що на один рік. Далі ми плануємо продовжити роботу на постійній основі.


По категорії учасників будуть визначені групи. Тобто, будуть створені три групи: правління ОСББ, співвласники в будинках, де створено ОСББ і співвласники в будинках, де не створено ОСББ. Але в більшості це будуть загальні сесії.


Будуть проводитись живі зустрічі 1 раз на два тижні, увечері, орієнтовно з 18 чи з 19 години. Тривалість від однієї години до 1,5 години. Плануємо також додатково 1 раз на два тижні онлайн зустрічі. Сесії будуть як у форматі тренінгу, так і діалогові – питання-відповідь. В умовах карантину поки що усі зустрічі будуть он-лайн формату.

Асоціація є незалежною від держструктур чи інших організацій і ми хочемо надалі зберегти незалежність. Ті ОСББ, які працюють із Асоціацією можуть також долучатись, так як співпраця з Асоціацією не буде підмінювати участь в Центрі, це зовсім різна по своїй суті та структурі робота.

З приводу організаційних питань звертайтесь до Наталі Райченко, вона є координаторкою Центру захисту співвласників багатоквартирних будинків та помічницею голови правління Асоціації ОСББ Вінниччини.


Сесії не будуть транслюватись «вживу» чи повторюватись на сторінках Facebook, сайті, тощо. Висвічуватись буде виключно загальний опис зустрічей, недеталізований.


З питань долучення до роботи Центру:

 Телефон                       0986593939

електронна пошта -  aosbb.vinnytsia@gmail.com


08 квітень 2020, 11:34    Новини