+38 098 659 3939
aosbb.vinnytsia@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Щодо договорів між КП «Вінницяміськтеплоенерго» та співвласниками багатоквартирних будинків.

Напередодні опалювального сезону 2019/2020 р. КП «Вінницяміськтеплоенерго» запропонувало багатоквартирним будинкам підписати договори про відшкодування витрат за витік мережної води через несправні мережі або обладнання внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та гарячого водопостачання.

 

В зв’язку із тим, що співвласники окремих багатоквартирних будинків не утримують в належному стані внутрішньобудинкові мережі, не розуміють необхідності, не проводять належну підготовку до опалювального сезону та, відповідно, не можуть знати можливих проблем,  після пуску тепла утворюється дуже багато скарг щодо проривів у підвалах, у квартирах, щодо неналежної температури батарей (одним холодно, іншим жарко), тощо. Також не поодинокими випадками є відрізання в окремих квартирах  рушникосушарок, встановлення індивідуального опалення та відрізання у таких квартирах батарей від системи, що спричинює порушення циркуляції та належної роботи внутрішньобудинкових систем опалення. Велика кількість співвласників багатоквартирних будинків вважають, що будь-які аварій, ремонти, заміни, удосконалення, тощо хтось повинен робити та оплачувати, окрім них. Окрім цього ми додатково стикаємось із недостатнім знанням прийняття рішень в будинках, межі відповідальності правління та співвласників, обранням уповноважених осіб для тих чи інших дій, тощо. 

 

Усі такі дії та бездіяльність негативно впливають як на інших співвласники будинку, на голови правлінь, так і  на роботу КП «Вінницяміськтеплоенерго». Звісно, що у таких випадках, надавач послуг намагається розмежувати межу відповідальності та закріпити договором.

Асоціація ОСББ Вінниччини зазначає, що такий договір не є обов’язковим і хоча діючим законодавством передбачена та визначена сумісна власність співвласників багатоквартирних будинків, а відтак і відповідальність, проте, як ми зазначали, через недостатню правову обізнаність окремих співвласників, даний договір є фактично додатковим нагадуванням прав та обов’язків. Наголошуємо, що співвласники багатоквартирних будинків в особі голів правлінь ОСББ чи уповноважених осіб самостійно приймають рішення щодо підписання чи непідписання даного договору, який пропонує КП «Вінницяміськтеплоенерго». Враховуючи даний факт та проведені переговори про співпрацю між Асоціацією ОСББ Вінниччини та КП «Вінницяміськтеплоенерго», Асоціація розробила зміни до проекту договору, запропонованого КП «Вінницяміськтеплоенерго», про відшкодування витрат, які фахівцями  КП «Вінницяміськтеплоенерго» були розглянуті та прийняті.

То ж ті ОСББ, які співпрацюють із Асоціацією ОСББ Вінниччини та в будинках яких є внутрішньобудинкові системи централізованого опалення та гарячого водопостачання, на сьогоднішній день підписали договори із нашими змінами, не боячись додаткової відповідальності чи перекладання відповідальності на якусь окрему особу.

Дякуємо КП «Вінницяміськтеплоенерго» за співпрацю та сподіваємось на покращення надання послуг співвласникам багатоквартирних будинків м. Вінниці.


24 жовтень 2019, 15:37    Новини