+38 098 659 3939
aosbb.vinnytsia@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Чи можна отримати доступ до Реєстру щодо зареєстрованих осіб у помешканні. Продовження теми.

Як висвітлювала Асоціація ОСББ Вінниччини, тема видачі довідок про склад сім’ї чи довідок про зареєстрованих осіб у житлових приміщеннях є доволі гострим питанням і проблематика на сьогодні так і не знята. В один випадках через небажання окремих держустанов змінити роками вироблений механізм та підвищити правову грамотність, в інших через колізію закону. То ж ми й надалі будемо працювати над знаходженням шляхів розв'язання проблеми щодо надання інформації, порядку, доступу, тощо з Реєстру об’єднаних територіальних громад.

Нагадаємо, що Органом реєстрації відповідно до рішення міської ради №94 від 29.01.2016 року є Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради.
Ні ОСББ, ні ЖЕКи, ні Управителі не проводили та не проводять реєстрацію осіб. Окрім того, вони не мають доступу до даних зареєстрованих осіб і перевірити справжність даних та кількість зареєстрованих осіб в тому чи іншому помешканню не є можливим. Тобто Жоден ЖЕК чи Управитель, як і ОСББ, не має жодних законних підстав видавати довідки про зареєстрованих осіб.

Більш детально у статті із відповіддю відділу розвитку ОСББ Вінницької міської ради:
"ОСББ, ЖЕКи чи Управителі не мають законних підстав видавати довідки про зареєстрованих осіб"

Враховуючи усі відповіді, перемовини та отриману інформацію, але для того, аби уникнути непорозумінь та окремих ситуацій, в яких через недоопрацювання законодавчих норм збільшується соціальна напруга, Асоціація ОСББ Вінниччини зробила запит до Вінницької міської ради та безпосередньо до Департаменту адміністративних послуг ВМР з проханням надати уповноваженим особам ОСББ доступ до Реєстру Вінницької ОТГ щодо зареєстрованих осіб у житлових приміщеннях.

На що, ми отримали відповідь, яка повністю підтверджує усі наші застереження, пояснення та інформацію, яку ми доносили протягом майже 3-х років. Відповідно до Законів України «Про захист персональних даних», «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», «Про інформацію» відповідно до Конституції України
правові підстави для надання доступу до Реєстру об‘єднаної територіальної громади третім особам ВІДСУТНІ.

Тому, Асоціація ОСББ Вінниччини, закликає усіх причетних - органи державної влади, органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства «ЖЕКи», ОСББ, Управителі, військові частини, нотаріуси, дитячі садочки, школи - припинити вимагати, видавати, приймати, тощо довідки про склад сім’ї та довідок про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні, порушуючи тим самим чинне законодавство. Також просимо не маніпулювати людьми надаючи неправдиву інформацію та неправдиві консультації.

Для ознайомлення: Відповідь Департамента адміністративних послуг Вінницької міської ради


8 години тому    Новини