+38 098 659 3939
aosbb.vinnytsia@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Вінницьке бомбосховище під житловим будинком становить загрозу життю людей.

Коли купуєш квариру в багатоквартирному будинку навіть уявити не можешь, що бомбосховище, що знаходиться під будинком замість того, аби бути захистом для людей в окремих випадках, стане загрозою для нормального проживання, функціонування будинку та навіть життю людей. Із такою проблемою стикнулись співвласники будинку №34А по вул. Замостянська, м. Вінниці. Окрім того співвласники даного будинку за свій рахунок періодично оплачують ліквідацію аварійних ситуацій по постійному затопленню, попередньо витративши сили, час та нерви для знаходження відповідної техніки, так як не усі аварійні служби міста  мають необхідну довжину та об'єм. Ускладнює ліквідацію затоплення іще й те, що співвласники не мають права зірвати двері безпосередньо до самого приміщення. Про відповідальність власника бомбосховища за мокрі стіни під'їзду, корозію металевих елементів сходів, руйнацію самих сходів, постійне емоційне напруженння від остраху руйнації будинку навіть не згадуємо. 


Більше року голови двох ОСББ, що створені в даному будинку, разом із Асоціацією ОСББ Вінниччини намагалися знайти власника бомбосховища, від якого усі чомусь відмовлялись, аби припинити таку бездіяльність, попередити надалі виникнення аварійних ситуацій та відновити пошкоджені елементи будинку. 

Нарешті, після року офіційної переписки та перемовин, ми отримали офіційну відповідь. Але! Власник даного приміщення фактично відмовляється від його утримання та пропонує нам звернутись до фірми, яка узяла його на зберігання. Що це? Халатне відношення чи спроба "загубити" бомбосховище для подальшої його передачі у приватні руки? ОСББ залищати дану ситуацію не будуть, то ж впевнені, що буде продовження.Далі цікава інформація від ГО "Філософія Серця"


До 2014 року ситуація з бомбосховищами нас особливо не турбувала. Ми не задавалися питанням скільки їх, де вони розташовані, чи обладнані усім необхідним?

Але буває і інакше. Є у Вінниці бомбосховища, власника яких майже рік вже не можуть відшукати мешканці будинку 34 А з вулиці Замостянської.

Офіційно вони називаються захисними спорудами цивільного захисту (сховища) з обліковими номерами 00107 і 00108.

9 лютого 2018 року згадані бомбосховища були передані на відповідальне зберігання ТОВ «Спеціалізоване підприємство «Фортіс-Консалт» в зв’язку з ліквідацією ВАТ «Вінницький електротехнічний завод».

За даними аналітичної системи YouControl «Фортіс-Консалт» заснований у 2016 році Станіславом Бетлінським та Веронікою Шпіталь із статутним капіталом в 1 тисячу гривень.

 

Це не єдина компанія пана Бетлінського. Трохи більше ніж рік тому ним була заснована Подільська спеціалізована товарна біржа, та трохи більше 2 років став співзасновником громадської організації «Подільський центр регіонального розвитку». Якщо біржою пан Бетлінський керує сам, то громадський центр очолив Володимир Мельниченко з Калинівки.

Повернемось до бомбосховищ, які мали б належно і відповідально зберігатись. Вже другий рік мешканці будинку, де в підвальному приміщенні розташовані сховища, не можуть знайти власників аби позбавити будинок «басейну», який виник в результаті затоплення. Мешканці, крім того, що страждають від цвілі та надмірної вологи, ще й переживають, що будинок руйнується.

А от нам всім варто турбуватися, що не буде де сховатися у разі, якщо буде навіть навчальна тривога. Не кажучи вже про реальну.

Зараз поняття «бомбосховище» у законодавстві відсутнє, натомість є «сховище», що згідно із ч. 1 ст. 32 Кодексу Цивільного захисту, є герметичною спорудою для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.

Частиною 12 ст. 32 Кодексу цивільного захисту передбачено, що захисні споруди цивільного захисту державної та комунальної власності не підлягають приватизації (відчуженню).

Обов’язки щодо формування заходів державної політики зі створення, утримання та здійснення реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту, а також ведення їх обліку покладені на Державну службу України з надзвичайних ситуацій (центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту). Також місцеві державні адміністрації, як місцеві органи виконавчої влади, уповноважені здійснювати контроль за станом захисних споруд цивільного захисту (Джерело: Юридична газета).

Проте директор департаменту цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації Сергій Вовченко рекомендував мешканцям шукати «відповідального» утримувача «Фортіс-Консалт» стосовно питань утримання приміщення і на цьому функцію контролю за станом захисних споруд вважає виконаною.

 Такий «відповідальний» контроль спонукав представників Коаліції громадських організацій Ліга «НІКА» звернутися до Вінницької облдержадміністраці із запитом про кількість та адресу захисних споруд у Вінниці.

Далі буде…

Джерело: В одному з вінницьких бомбосховищ несанкціонований басейн?


14 червень 2019, 11:55    Новини