+38 098 659 3939
aosbb.vinnytsia@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

ОСББ, ЖЕКи чи управляючі компанії не мають законних підстав видавати довідки про зареєстрованих осіб.

Питання щодо видачі довідок про склад сім’ї чи довідок про зареєстрованих осіб в квартирі Асоціація ОСББ Вінниччини піднімала уже не перший рік та  наполегливо радила головам правлінь ОСББ не видавати такі довідки, так як ні ОСББ, ні ЖЕКи, ні обслуговуючі компанії не проводили та не проводять реєстрацію осіб. Окрім того, вони не мають доступу до даних по зареєстрованим особам і перевірити справжність даних та кількість зареєстрованих осіб в тому чи іншому помешканню не є можливим. Тому, видача таких довідок ОСББ, ЖЕКами та управляючими компаніями фактично можна назвати незаконною.

Проте Департамент соціальної політики Вінницької міської ради, безпосередньо УСЗНи міста, школи, садочки і т.д. вимагали та вимагають від людей, які звертаються, надання довідки про зареєстрованих осіб в квартирі. Погрожуючи ненаданням субсидій, пільг, відмовою у влаштуванні у садочок, тощо.

За цей час ми зробили купу офіційних запитів та роз’яснень в безліч інстанцій, наші фахівці приїжджали разом із людьми від яких вимагали такі довідки та пояснювали держслужбовцям на місцях, неодноразово ініціювали робочі зустрічі, разом із головами правлінь вислухали безліч нарікань з боку мешканців будинків. Але ми наполегливо відмовляли в наданні таких довідок і жодна людина, яка мала право на отримання субсидії чи пільги, не залишилась без компенсації.

 То ж нагадуємо, що відповідно до п.3-5,9 Положення про Реєстр територіальної громади м. Вінниці, затвердженого Рішенням Виконавчого комітету Вінницької Міської Ради від 28.04.2016 р. № 976: «Реєстр територіальної громади м. Вінниці (далі – Реєстр) – автоматизована база даних, призначена для зберігання та обробки інформації, що створюється, ведеться та адмініструється органом реєстрації, її посадовими особами для обліку фізичних осіб, які постійно або тимчасово проживають на території м. Вінниці, а також використання визначеної Законом інформації органами та службами, що відповідно до законів України потребують її для реалізації прав та законних інтересів громадян за їх заявою, а також виконання ними встановленого законодавством обсягу обов'язків (надання адміністративних послуг).  Органом реєстрації відповідно до рішення міської ради №94 від 29.01.2016 року  є Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради.

Наповнення та ведення Реєстру покладається на адміністраторів Департаменту адміністративних послуг міської ради, які здійснюють свої повноваження у відділеннях Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» та на його віддалених робочих місцях.

На черговій робочій зустрічі 08 травня 2019 року наших представників та управляючих компаній із представниками юридичного відділу та департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради за сприяння відділу розвитку ОСББ ВМР, директорка департаменту адміністративних послуг Вінницької міської рад Ірина Копчук офіційно підтвердила, що працівники Управлінь соціального захисту населення, Лівобережний та Правобережний, мають доступ до Реєстру зареєстрованих осіб територіальної громади м. Вінниці. Тобто виконавчі органи міської ради відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» за необхідності на підставі поданих відомостей у заяві від громадян про надання певної адміністративної послуги отримують інформацію з Реєстру без участі суб’єкта звернення, шляхом доступу до бази даних Реєстру.

І ось сьогодні, на офіційну позицію Асоціації ОСББ Вінниччини та нашу вимогу надати доступ ОСББ м. Вінниці до РЕЄСТРУ зареєстрованих осіб через  постійний тиск на голів правлінь ОСББ м. Вінниці, незрозумілих вимог окремих держслужбовців надання  довідок про склад сім’ї чи зареєстрованих осіб та підбурювання мешканців будинків проти такої форми управління, як ОСББ, ми нарешті отримали уже, сподіваємось, остаточну відповідь Відділу по розвитку ОСББ Вінницької міської ради.

Тож, ОСББ довідку про реєстрацію місця проживання не видає. Громадяни особисто звертаються до адміністратора в Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс» або до будь-якого працівника даного Центру на віддаленому робочому місці, які ведуть прийом в КП ЖЕКів.

Також, у випадку, коли працівник даного Центру направляє мешканців до голів ОСББ для отримання довідок про реєстрацію місця проживання, або ж відмовляє у видачі довідки про реєстрацію особи на території Вінницької міської ОТГ (м. Вінниця та смт Десна),  рекомендується відразу інформувати виконавчі органи Вінницької міської ради.

Зауважимо, що інформація (довідка) видається кожному заявнику особисто виключно щодо самої особи.

Жоден ЖЕК чи управляюча компанія, як і ОСББ, не має жодних законних підстав видавати довідки про реєстрацію осіб.
 
Хочемо виразити окрему подяку начальнику відділу по розвитку ОСББ,  Ігорю Іванову, за його позицію, підтримку та допомогу у вирішенні даного питанні та Євгену Барановичу, керівнику ГО «Ресурсний Центр підтримки м. Вінниці».

Із повним текстом відповіді можна ознайомитись:
Відповідь відділу по розвитку ОСББ Вінницької міської ради

 


49 хвилини тому    Новини