+38 098 659 3939
aosbb.vinnytsia@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Відбулась робоча зустріч з ПАТ Вінницягаз щодо техобслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

25 квітня 2019 року відбулась робоча зустріч за запрошенням ПАТ Вінницягаз щодо техобслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Не усіх представників співвласників в особах управителей, голів правлінь та Асоціацій ПАТ «Вінницягаз» хотіло бачити на даній зустрічі, проте небайдужі до загальних проблем голови правлінь, які отримали запрошення спробували максимально розіслати по групам та запросити інших. То ж «закрита» зустріч із «обраними» не вдалась

Багато питань від споживачів, багато нарікань, багато претензій, і чи не на усі представники ПАТ «Вінницягаз» у тому силі і сам пан Олександр Кривак, голова правління товариства, відповіді людям так і не надали.

Найгостріше питання стало в підписанні акту розмежування балансової належності та експлуатації відповідальності сторін між Оператором ГРМ, власником (користувачем) відомчої мережі та споживачем. Тобто, підписанням даного акту ОСББ, як юридична особа , фактично признає себе власником внутрішньобудинкових газових мереж багатоквартирного будинку, бере на свій баланс газові мережі та функції утримання і обслуговування. Консенсусу знайти не вдалось. ПАТ «Вінницягаз» наполягає, що ОСББ є власником мереж, представники ОСББ пояснюють, що ОСББ відповідно до законодавчих норм не може узяти на баланс газові мережі.

 Чи потрібно зайвий раз нагадувати, ЩО значить узяти на баланс юридичної особи майно, облік, утримання, амортизацію такого майна?! Впевнені, що ні.

А щодо того, хто має підписати такий акт та договорі про обслуговування зі сторони співвласників будинків де не створено ОСББ, представники ПАТ «Вінницягаз» відповіли, що у такому випадку повинна це зробити уповноважена особа, а ось хто є власник та на чийому балансі газові мережі у такому разі, відповіді однозначної запрошені не отримали.

То ж домовились про створення робочої групи, до якої увійшла голова правління Асоціації ОСББ Вінниччини, управителі, голови правлінь ОСББ великих комплексів, депутати, представники ПАТ «Вінницягаз». Дана робоча група в якнайближчий час напрацює зауваження та пропозиції і ПАТ «Вінницягаз» пообіцяв зібрати широке коло співвласників для оприлюдненя напрацювань

А поки що, радимо управителям, уповноваженим представникам багатоквартирних будинків, головам правлінь ОСББ м. Вінниці та області з максимальною увагою віднестись до актів розмежування балансової належності та експлуатації відповідальності сторін між Оператором ГРМ, власником (користувачем) відомчої мережі та споживачем.

 

Перед тим, як підписувати такі акти, а тим паче договори розподілу газових мереж, проконсультуйтесь із юристами, ознайомтесь із діючим законодавством та усі запитання і уточнення надсилайте в письмові формі до Оператора ГРМ, тобто до ПАТ «Вінницягаз».

 

Зверніть увагу щодо того, хто є власником внутрішньобудинкових мереж, зовнішньобудинкових мереж, (труба йде в повітрі по будинку), відомчих мереж, хто є балансоутримувачем. Окрім цього чи відповідає дійсності схема розмежування газових мереж, вказана в такому акті, чи відповідають діаметри, довжина та кількість вводного газопроводу, запірної арматури, засувки, кранів, тощо.

 

І якщо ви вважаєте, що такий акт є правильним, та ОСББ, як юридична особа погоджується взяти на свій баланс внутрішньобудинкові мережі та системи газопостачання багатоповерхового будинку, тоді звісно ви можете підписати даний акт та договір.

 

Якщо ж ви не погоджуєтесь, тоді, повторимось, надсилайте письмово запити та уточнення до ПАТ «Вінницягаз» хто є ОСББ в даному акті та договорі.


2 хвилини тому    Новини