+38 098 659 3939
aosbb.vinnytsia@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Вітаємо з Днем Конституції, Основним Законом України!

Асоціація ОСББ Вінниччини щиро вітає усіх із Днем Конституції!

28 червня 1996 року депутатами Верховної Ради України була прийнята Конституція України — Основний Закон нашої країни, який встановлює основи життя суспільства та державного устрою, та має найвищу юридичну силу.

 

Слово конституція (від лат.constitutio — установлення, устрій, порядок), як і багато інших юридичних понять, походить із юридичної лексики римського права. За часів Римської імперії саме таку назву мали важливі державні акти. Конституціями називали окремі закони, які видавали імператори. 

 

Першою офіційною конституцією вважається Конституція США, прийнята 1787 року. З незначними поправками вона чинна і сьогодні. У Європі перші конституції були прийняті в Польщі та Франції в 1791 році.


В сучасній Конституції України затверджені всі основні права та обов'язки громадян, адже кожна людина є особистістю та водночас складовою суспільства. Також в ній затверджені повноваження всіх органів влади. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати її змісту.

Конституція необхідна для формування громадянського суспільства в країні, та для чіткого визначення прав та обов'язків кожної людини.

Згідно Конституції — людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою цінністю.

 

Україна — суверенна, демократична, соціальна, правова держава. Україна є республікою. Конституція України — це документ для ефективної роботи влади, Основний Закон для ефективного державного управління, який гарантує права і свободи людини і громадянина. Конституція забезпечує демократичний розвиток суспільства і держави. Конституція забезпечує права народу на волевиявлення та на свободу вибору, забезпечує стабільність в державі та збалансовує роботу органів влади. Від того як написана Конституція і які в ній закладені норми та принципи залежить життя громадян і розвиток країни. 

 

То ж бажаємо Вам, щоб у своєму конституційному розвитку наша держава завжди дотримувалась норм та положень основного закону! Давайте разом формувати вільне, справедливе, солідарне суспільство, потужну та заможну державу, що побудована на основах демократії. З Днем Конституції!


28 червень 2018, 11:50    Новини