+38 098 659 3939
aosbb.vinnytsia@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана

Останні кілька днів більшість голів ОСББ в Україні обговорюють внесені зміни до Постанови КМУ №256 від 04.03.2002 р. Відповідно до якої підприємства - надавачі послуг відкривають поточні казначейські рахунки із спеціальним режимом використання в органах Казначейства, крім енергопостачальників.

В багатьох містах Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) надіслали ОСББ та Асоціаціям ОСББ листи із вимогою відкриття таких рахунків для отримання відшкодувань субсидій та пільг. 24 січня у м. Вінниці  відбулась зустріч голів правлінь ОСББ та Асоціації ОСББ Вінниччини  із представниками Департаменту Соціальної політики та Департаменту Фінансів Вінницької міської ради з приводу даного питання.


Усі представники Департаментів вимагають в ультимативній формі відкриття таких рахунків  та пояснюють, що діють відповідно до Порядку проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 81 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року № 256, та взаємодії учасників таких розрахунків.

 

На зауваження,  що вищезгадана Постанова стосується виключно підприємств - надавачів послуг, а об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)  не є надавачами послуг, відповідають, що в інакшому разі останні не отримають відшкодування субсидій та пільг.

Згідно нового Порядку витрачати кошти з казначейського рахунку можливо тільки на такі статті витрат:

  • оплату послуг тепло-, водопостачання та водовідведення;
  • оплату постачання / транспортування / розподілу природного газу;
  • оплату електроенергії; сплату грошових зобов'язань із податків, зборів, платежів до державного бюджету;
  • виплату заробітної плати з нарахуваннями на неї, за умови відсутності заборгованості зі сплати енергоносіїв і податкових зобов'язань

 

На запитання до представників казначейства чим обумовлені такі обмеження використання коштів – відповідають, що ці питання не до них.

Зважаючи на  загрози втрати неприбутковості, безпідставного втручання у діяльність і обмеження використання коштів співвласників, та і те, що Постанова жодним чином не стосуються ОСББ,

Асоціація ОСББ Вінниччини, Асоціація ОСББ Запоріжжя, Асоціація ОСББ "Відповідальність. Справедливість. Єдність" (м. Полтава) вирішили  направити звернення до Прем’єр-міністра України Володимира  Гройсману із проханням терміново втрутитись у дану ситуацію та забезпечити громадян пільгової категорії та субсидіянтів їх законним правом на отримання відповідних пільг та субсидій. 

 

На дану пропозицію відгукнулись майже усі присутні на зустрічі у м. Вінниця голови правлінь ОСББ та підписали звернення.  ОСББ м. Запоріжжя та м. Полтави також додають свої підписи під зверненням, які ми уже надіслали в електронному та паперовому вигляді прем’єр-міністру України Володимира Гройсману.

 

Також  копії будуть відправлені зранку, 25 січня 2018 р міністру регіонального  розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадію Зубко, міністру соціальної політики України Андрію Реві,  до міськвиконкомів м. Вінниця, м. Запоріжжя, м. Полтава, до обласних рад та Департаментів соціальної політики на місцях.

 

Дякуємо усім за підтримку ідеї захисту спільної власності. З цього починається наше майно і наша Україна!  

 

З повагою,

Голова правління Асоціації ОСББ Вінниччини,

Президент Асоціації ОСББ “Запоріжжя”,

Голова правління Асоціації ОСББ "Відповідальність. Справедливість. Єдність" м. Полтава

 Текст звернення


25 січень 2018, 01:05    Новини