У Вінниці впроваджують нову форму сімейного виховання – патронат над дитиною. Перші дві сім’ї патронатного вихователя днями з’явились у Вінницькій міській територіальній громаді. Вже скоро до них направлять дітей, яких тут доглядатимуть на період, допоки їхні батьки будуть долати складні життєві обставини. 

Патронат – це комплексна послуга для допомоги дитині та її сім’ї. Вона передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію неповнолітніх в сім’ї патронатних вихователів. Якщо неможливо повернути дитини у свою сім’ю, для неї шукатимуть нову люблячу родину.Днями у Вінниці створили дві сім’ї патронатного вихователя. «Ми вдячні людям, які мають свідому позицію та добре серце. Уже незабаром будуть влаштовані перші дітки у їхні родини. І це дуже важливо, адже дітей не направлять до закладу державного утримання», – зазначила директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.

Патронатним вихователем може стати повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дітей й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації неповнолітніх  у своєму домі.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме: новонароджені діти, яких залишили в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі. Також це – підкинуті, знайдені діти та безпритульні;  діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров‘ю. Крім того,  діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження. До сім’ї патронатного вихователя  можуть влаштувати дітей, батьки або особи, які їх заміняють, померли або ж зникли безвісти; а також інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Охочим стати патронатними вихователями, потрібно звернутися до Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за тел. 67-04-60. Тут спеціалісти нададуть всю необхідну інформацію, розкажуть, який пакет документів потрібно зібрати для подачі заяви на кандидата у патронатні вихователі. Після цього треба пройти спеціальне навчання.

Після прийняття рішення органом опіки та піклування Вінницької міської ради про створення патронатної сім’ї, родину ставлять на облік. І як тільки з’являються діти, які потребують тимчасового догляду, їх направляють в сім’ю патронатного вихователя.

Довідка 

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя:

Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути продовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.


Скільки дітей може бути одночасно влаштовано в сім’ю патронатного вихователя?


Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. 


Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною?

Утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів у розмірі та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:– грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;– соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини.

За інформацією Вінницької міської ради