+38 098 659 3939
aosbb.vinnytsia@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Сьогодні було відмінено постанову НКРЕКП №2010 щодо електричного постачання

Сьогодні на засіданні НКРЕКП було відмінено постанову НКРЕКП №2010  від 21.12.2018 року «Про внесення змін до Тарифів на електроенергію, що відпускається населенню, з 01 березня 2017 року»

Усі, хто слідкує за новинами, уже знайомі із ажіотажем, що був створений прийняттям даної постанови НКРЕКП та встановленим тарифом для освітлення місць загального користування та електропостачання ліфтів в багатоквартирних будинках

Нагадуємо також, що з 01 січня 2019 року вінничани постачання електричної здійснює ТОВ «Енера Вінниця». Вінничани, побутові споживачі, автоматично були приєднані до публічного договору у разі, якщо вони підписали заяву-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії, та/або сплатили за рахунком квитанцією, та/або з дати, в заяві-приєднання, (а це було 01 січня 2019 рік), якщо споживач не звернувся із запереченнями до учасника ринку, тобто до даної компанії. І для побутових споживачів, населення, ціна на постачання електроенергії не мала змінитись та не змінилась.

Для юридичних осіб, умови майже такі ж, але потрібно було додатково підписати заяву–приєднання до умов договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії,  на тих же умовах, що і в заяві-приєднання на постачання електроенергії. На тих же умовах, що і в заяві про постачання, юридичні особи були фактично автоматично приєднані і до договору про розподіл, і до договору про постачання. Проте працівники компаній надали рахунки за місяць наперед і вимагали оплати відповідно до встановлених лімітів. Фактично юридичними особами в грудні було сплачено 2 авансові платежі – один на ВМЕМ за грудень, другий уже на ТОВ «Енера Вінниця» на січень. У кого була переплата, обіцяли потім перерахувати. Питання щодо сплати у січні за лютий, хоча раніше оплата відбувалась до кінця місяця за поточний, залишається відкритим. То ж будемо чекати рахунків, перерахунків і т.д. Можемо тільки порадити оформити в обов’язковому порядку 2 договори в паперовому вигляді

Для ОСББ ситуація була подібною, як для юридичних осіб, але можна сказати, більш трагічною. Так як відповідно до вищевказаної постанови, споживання населенням електричної енергії для своїх потреб, чомусь віднесли до комерційного споживання, тим паче, в одному місяці сплатити два рахунки в кінці року було майже нереально з фінансової сторони, проте працівники компаній настоювали на обов’язковий платіж та погрожували відключенням електроенергії місць загального користування та електропостачання ліфтів прямо з 01 січня 2019 року, то, звичайно, багато хто з голів правлінь ОСББ Вінниці вирішили не ризикувати так та вимушено сплатили виставлені рахунки ТОВ «Енера Вінниця»

Асоціація ОСББ Вінниччини радила правлінням ОСББ не поспішати, уважно вивчити документи та відтермінувати підписання заяв-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії, сам договір та не поспішати оплачувати рахунки за січень на нову компанію. І деякі ОСББ, у тому числі Учасники Асоціації і ті, що співпрацюють із Асоціацією прислухались до порад і не поспішили із діями.  Також Асоціацією було відправлено до ТОВ «Енера Вінниця» заперечення щодо деяких умов договору, який розроблявся разом із представниками Коаліції громадський організацій НІКА та заклик припинити тиск на ОСББ та сісти за стіл переговорів, тим паче враховуючи те, що в комерційній пропозиції від нової компанії сумарна ціна – 3,11 грн за 1 кВт, включаючи 0,94 грн. за розподіл.

Директорка ТОВ «Енера Вінниця», Г.В. Пістружак погодились на робочу зустріч, аби прояснити деякі моменти і знайти можливий компроміс. То ж 03 січня 2019 року відбулась робоча зустріч, на якій Е.А. Мрясова, голова правління Асоціації ОСББ Вінниччини, зокрема пояснила, що юридична особа ОСББ є колективним побутовим споживачем, не є власником сумісної власності співвласників будинків і освітлення місць загального користування та електропостачання ліфтів використовується виключно населенням і для населення, що авансові сплати для ОСББ взагалі не прийнятні і є додатковим фінансовим навантаженням для мешканців. Окрім того, ряд ОСББ на кінець року затверджують кошториси і розрахунок на освітлення місць загального користування та електропостачання ліфтів на 2019 рік був зроблений орієнтуючись на ціну 1,68 грн за 1 кВт. І навіть якщо припустити, що все ж таки ціна буде 3,11 грн за 1 кВт, багатьом ОСББ міста потрібно буде як мінімум місяць для прийняття нового кошторису, затвердженого загальними зборами співвласників і розрахуватись у такому випадку навіть на початку лютого за січень вони не зможуть.

Також представницею Коаліції НІКА, Ю.В. Григою (голова правління ГО "Філософія серця") були підняті питання щодо відповідної якості постачання електроенергії населенню та бюджетних організаціям, процесу відшкодування населенню за невідповідність стандартам, порушення процедури розірвання та заключення договорів, невідповідного інформування населення, закупівлі.


За підсумками перших переговорів про зменшення тарифу та повернення його до норми 1,68 грн, домовитись на 03 січня не вдалось, так як ТОВ «Енера Вінниця» не бачила підстав для зменшення тарифу в рамках постанови №2010.

Проте було домовлено щодо ліквідації для ОСББ м. Вінниці авансових платежів, а саме рахунки за споживання електроенергії будуть надаватись після 5-7 числа місяця за попередній місяць; тим ОСББ, які не в змозі будуть сплатити вчасно рахунки за електроенергію через необхідність затвердження нового кошторису, відключення світла не буде, але вони повинні будуть повідомити письмово ТОВ «Енеру Вінниця» із приблизною датою затвердження кошторису. Також було обіцяно припинити тиск та дати можливість спокійно заключити договори приєднання та постачання електричної енергії, навести лад з інформування населення хоча б на офіційному сайті, пришвидшити роботи із облаштуванням місця приймання населення та було заявлено про відкритість до спілкування, готовність співпрацювати та покращувати якість роботи.

В цей же час проводилась величезна робота усіма Асоціація ОСББ, радами голів ОСББ, головами правлінь ОСББ усіх областей України щодо донесення до законодавців та регуляторів неприпустимості встановлення тарифів для потреб населення, як для комерційних потреб.

І сьогодні, 11.01.2019 року на засіданні НКРЕКП було прийнято постанову про відміну постанови №2010, тобто фактично маємо повернення ціни на освітлення місць загального користування та електропостачання ліфтів в багатоквартирних будинках на рівень як для населення, а саме 1,68 грн за 1 кВт.

На сьогоднішній день можемо тільки зачекати офіційного оприлюднення даної постанови, тим же ОСББ, що поспішили підписати заяви та зробити передплату на січень місяць, тим самим погодившись на умови, що були на момент таких укладань договорів та сплат, радимо після оприлюднення сьогоднішньої постанови НКРЕКП написати заяву до ТОВ «Енера Вінниця»  про проведення таких договорів до відповідності договору на універсальну послугу для побутового споживача.

Тим ОСББ, які не підписували жодних заяв, договорів та подали заперечення, потрібно розпочати підписання догвоворів із ВМЕМ про розподіл електричної енергії та із ОВ "Енера Вінниця" про постачання електричної енергії, звернувши особливу увагу на ціну, порядок оплат, умови трьохсторонніх договорів де є основний споживач-власник електропідстанцій.

Слідкуємо далі за розвитком подій та не поспішаємо в наступний раз, так як скасування постанови №2010 не вирішує загальної проблеми і фактично тимчасово знімає напругу. Уже в травні співвласники багатоквартирних будинків  зіштовхнуться із змінами в законодавстві, що стосуються усіх інших монополістів та питаннями монетизації.

відео-запис засідання : Засідання НКРЕКП від 11 січня 2019
порядок денний засідання:Ухвалені рішення на засідання НКРЕКП від 11.01.201911 січень 2019, 21:41    Новини